Reklama
stats

Przewiózł przez polsko-niemiecką granicę 29 migrantów na pace vana

Przewiózł przez polsko-niemiecką granicę 29 migrantów na pace vana

Niemieckie służby zatrzymały 37-latka, który na pace vana przewiózł przez polsko-niemiecką granicę 29 nielegalnych migrantów z Syrii.

W sobotę 10 września około 11:30 przed południem patrol niemieckich celników zwrócił uwagę w okolicach miasta Forst na biały furgon jadący autostradą A15.

Po zatrzymaniu funkcjonariusze Federalnej Administracji Celnej sprawdzili ładownię, w której przewożonych było 29 mężczyzn. Wszyscy z nich okazali się być obywatelami Syrii w wieku od kilkunastu do 45 lat.

Reklama

Zobacz też: Przeładowany bus z licencją – kara dla przewoźnika. A co z kierowcą?

Jak informują niemieckie służby nielegalni migranci, w tym 20 nieletnich, zostali przewiezieni przez polsko-niemiecką granicę przez 37-letniego kierowcę posługującego się tureckim paszportem z ważną polską wizą.

Urzędnicy z Brandenburgii wszczęli postępowanie karne przeciwko Turkowi w sprawie przemytu cudzoziemców a 11 września Sąd Rejonowy w Cottbus nakazał aresztowanie kierowcy dostawczaka.

Wszyscy nielegalni migranci złożyli prośby o ochronę podczas policyjnego postępowania: funkcjonariusze skierowali 9 mężczyzn do Centralnego Urzędu ds. Cudzoziemców w Eisenhüttenstadt, natomiast 20 nieletnich zostało objętych opieką w różnych placówkach młodzieżowych.

Źródło zdjeć: Polizei

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Ściema

    „Gdzie są TE dzieci?”

Komentarze zamknięte.