Pijany i z dożywotnim zakazem uciekał VW Transporterem przed policją

Pijany i z dożywotnim zakazem uciekał VW Transporterem przed policją

W Dąbrowie Górniczej pijany mężczyzna z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów uciekał „T5-ką” przed policją. Grozi mu teraz więzienie.

W poniedziałek koło godziny 16.00 w jednej z dzielnic Dąbrowy Górniczej policyjny patrol próbował zatrzymać do kontroli białego Volkswagena T5.

Jednak pomimo tego, że umundurowany funkcjonariusz dał wyraźny znak prowadzący dostawczaka rozpoczął ucieczkę. Transporter jechał ulicami miasta wielokrotnie przejeżdżając na czerwonym świetle i zajeżdżając drogę innym pojazdom.

Reklama

Po zatrzymaniu auta okazało się szybko dlaczego 50-letni bełchatowianin nie chciał się zatrzymać. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie zawartość ponad 2,5 promila alkoholu. Do tego 50-latek posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadał nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia. Będzie też odpowiadał za wykroczenia drogowe w trakcie desperackiej próby ucieczki.

A z racji tego, że popełnił on przestępstwo po raz kolejny, czyli w warunkach recydywy, będzie musiał zapłacić minimum 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: