Reklama

Iveco Daily ważyło 7 ton a kierowca z dożywotnim zakazem

Iveco Daily ważyło 7 ton a kierowca z dożywotnim zakazem

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali Iveco Daily ważące 7 ton. Do tego kierowca dostawczaka posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który został zatrzymany w poniedziałek 17 lipca na ulicy Wita Stwosza wJeleniej Górze.

Do kontroli doszło około godziny 11:40 a powodem było podejrzenie przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu. Jak się okazało, doświadczeni funkcjonariusze „drogówki” nie mylili się, bo przewożące napoje Iveco Daily ważyło realnie niemal 7 ton przy 3,5-tonowym DMC.

Reklama

Jednak znaczne przeładowanie furgonu nie było jedynym zmartwieniem 31-letniego jeleniogórzanina – w trakcie weryfikacji danych mężczyzny okazało się, że posiada on dożywotni zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim oraz ma dożywotnio cofnięte uprawnienia.

Co prawda mężczyzna nie dostał mandatu za przekroczenie DMC busa, ale za to stanie on niebawem przed sądem i grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oczywiście policjanci zakazali dalszej jazdy tak przeciążoną „blaszką” i po rozładunku nadmiaru towaru została przekazana innemu kierowcy.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: