Iveco Daily ważyło ponad 9 ton – tak się odmraża gospodarkę

Iveco Daily ważyło ponad 9 ton – tak się odmraża gospodarkę

Zatrzymane przez zachodniopomorskich “Krokodyli” Iveco Daily ważyło ponad 9 ton – tak się odmraża gospodarkę według polskich przewoźników.

Pisałem ostatnio, że po tym jak na podstawie przeciążenia 3,5-tonowych busów można wywnioskować, w jakim stanie jest polska gospodarka.

Zobacz też: Rumuńskie Iveco Daily ważyło 10 ton – kierowca dostał 1000 zł kary

No i wszystko wskazuje na to, że tzw. odmrażanie gospodarki idzie polskim przewoźnikom bardzo sprawnie.

Już pierwszego dnia wejścia w życie III etapu odmrażania gospodarki, czyli w poniedziałek 18 maja zachodniopomorscy inspektorzy ITD zatrzymali w Szczecinie na miejskim odcinku drogi krajowej nr 10 białe Iveco Daily.

Polski przewoźnik wybrał nieprzypadkowo do “odmrażania gospodarki” zbudowane na ramie Iveco Daily z serii Heavy Duty (inaczej rzecz ujmując to 6- albo 6,5-tonowa ciężarówka) z bliźniaczymi kołami na tylnej osi oraz zabudową kontenerową i windą samozaładowczą.

Zobacz też: Zabudowa izotermiczna – jakie są typy i rodzaje izoterm?

No i nie po raz pierwszy okazało się – co potwierdzili szczecińscy inspektorzy ITD w bazie CEPiK – że zatrzymany do kontroli bus ma 3,5 tonowe DMC, ale na wagach wyszło ponad 9 ton.

Zatem, znanym już  przewoźnikom i kierowcom zwyczajem, “Krokodyle” wydały prowadzącemu przeładowanego dostawczaka pamiątkowy karnet opiewający na kwotę 500 złotych a do tego zakazano dalszej jazdy do czasu rozładunku większości towaru z kontenera.

Źródło zdjęć: WITD Szczecin

Komentarze