Reklama

Pod Ostrołęką od Iveco Daily odpadły dwa koła podczas jazdy

Pod Ostrołęką od Iveco Daily odpadły dwa koła podczas jazdy

We wtorek 19 maja pod Ostrołęką od Iveco Daily odpadły dwa koła podczas jazdy. Kierowca nie przyjął mandatu tłumacząc się, że nie jest właścicielem auta.

Jak informuje lokalny portal moja-ostroleka.pl, do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie w miejscowości Łodziska (gm. Lelis).

Zobacz też: Zabudowa izotermiczna – jakie są typy i rodzaje izoterm?

Reklama

W trakcie jazdy na drodze krajowej nr 53 od Iveco Daily odpadły dwa lewe koła z tylnej osi napędowej i uderzyły w przejeżdżające z naprzeciwka BMW i Volvo uszkadzając oba samochody. Na szczęście nikomu nie się nie stało.

Przybyły na miejsce patrol ostrołęckiej drogówki sporządził wniosek do sądu o ukaranie kierującego dostawczakiem 47-latka, gdyż mężczyzna nie czuł się winny i nie przyjął mandatu.

Kierujący skrzyniowym Iveco Daily tłumaczył funkcjonariuszom, że doka nie należy do niego i to właściciel „Dajlaka” powinien zadbać o odpowiedni stan techniczny pojazdu.

Warto to zdarzenie zapamiętać, bo kierując służbowym dostawczakiem to właśnie kierowca odpowiada za pojazd i jego stan. Zarówno w kwestii kondycji technicznej, jak i ewentualnego niezabezpieczenia ładunku przy przekroczenia DMC pojazdu.

Źródło zdjęcia: moja-ostroleka.pl

Podziel się: