Reklama

Pod Janowem Podlaskim kierowca Sprintera śmiertelnie potrącił pieszego

Pod Janowem Podlaskim kierowca Sprintera śmiertelnie potrącił pieszego

W miejscowości Klonownica-Plac pod Janowem Podlaskim kierowca Mercedesa Sprintera śmiertelnie potrącił idącego drogą pieszego.

Do zdarzenia doszło w środę 5 stycznia po godzinie 19:00. Według policyjnych ustaleń kierowca dostawczego Mercedesa Sprintera podczas wymijania się z jadącym z naprzeciwka autem potrącił 56-letniego pieszego.

Poszkodowany poza terenem zabudowanym nie miał wymaganych prawem elementów odblaskowych i w dodatku był ubrany na czarno, jednak szedł prawidłową stroną drogi.

Reklama

Zobacz też: Euro NCAP sprawdziło systemy bezpieczeństwa w dostawczakach

Pomimo rozpoczętej przez 40-letniego kierowcę reanimacji, którą kontynuowali przybyli na miejsce zdarzenia wypadku policjanci, potrącony mieszkaniec gminy Janów Podlaski zmarł.

W chwili wypadku kierowca białej „906-tki” był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

I na koniec w ramach przypomnienia: każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Eksperci od bezpieczeństwa ruchu drogowego i policjanci zalecają umieszczać elementy odblaskowe na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej czy pleców. Dzięki temu pieszy będzie dobrze widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: