Reklama
stats

Podpalił kanister z benzyną w kabinie Iveco Daily – grozi mu 10 lat

Podpalił kanister z benzyną w kabinie Iveco Daily – grozi mu 10 lat

Mężczyzna najpierw kupił bilety do Anglii a potem podpalił kanister z benzyną w kabinie Iveco Daily. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Sanoka zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w piątek 14 grudnia przed północą podpalił użytkowane przez siebie Iveco Daily.

Zobacz też: Używane Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Reklama

Zaalarmowani przez mieszkańców funkcjonariusze, którzy przybyli na parking przy bloku na ul. Stróżowskiej w Sanoku zobaczyli otwartą kabinę włączonego dostawczaka, w której znajdował się kanister z benzyną z palącym się już knotem.

Po ugaszeniu ognia policjanci rozpoczęli poszukiwania użytkującego Iveco mężczyznę, którego podejrzewano o podpalenie auta.

W niedzielę 16 grudnia 43-latek został  odnaleziony w hotelu pod Rzeszowem. W momencie zatrzymania miał on 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna chciał wylecieć do Anglii, bo znaleziono przy nim bilety lotnicze.

– Ciągle trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie. Policjanci nie ustalili jednak dlaczego 43-latek chciał doszczętnie spalić auto – informuje aspirant sztabowa Anna Oleniacz, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Zobacz też: Pożar parkingu wrocławskiego serwisu Iveco – spłonęło 7 sztuk Daily

Na wniosek policjantów prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego i tak też się stało – 43-latek został aresztowany na 3 miesiące.

Teraz za usiłowania sprowadzenia zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach poprzez podpalenie dostawczego pojazdu w miejscu publicznym oraz za stosowanie gróźb karalnych pozbawienia życia, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: