Reklama
stats

Podwyżki w Volkswagen Poznań – 1000 zł dla każdego i 6500 zł premii

Podwyżki w Volkswagen Poznań – 1000 zł dla każdego i 6500 zł premii

W wyniku negocjacji ze Związkiem Zawodowym „Solidarność” w zakładach należących do spółki Volkswagen Poznań pracownicy otrzymają podwyżkę i specjalny bonus.

Volkswagen Poznań to największym pracodawca w Wielkopolsce i jeden z największych w kraju. W czterech zakładach w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni zatrudnionych jest ponad 10 tysięcy ludzi, którzy zajmują się produkcją modeli Caddy, Transporter i Crafter (oraz bliźniaczego MAN-a TGE).

Zobacz też: Test: VW Crafter 2.0 TDI 140 KM – doka ze skrzynią (zdjęcia, wideo)

Reklama

Przez prawie 25 lat funkcjonowania spółki Volkswagen Poznań z zakładów wchodzących w jej skład wyjechało niemal trzy miliony pojazdów.

Jak informuje Volkswagen Poznań Sp. z o.o. w oficjalnym komunikacie z 4 grudnia 2017 roku, zawarto porozumienie ze Związkiem Zawodowym „Solidarność”, które negocjowano aż 3 miesiące.

Poza większością z 11 wysuniętych przez związek zawodowy postulatów, władze spółki przyznały też podwyżkę pracownicy VW Poznań otrzymają podwyżkę płacy zasadniczej o ponad 1 000 zł. Podwyżka ta zostanie wprowadzona etapami od stycznia 2018, a końcowa wartość będzie osiągnięta po 25 miesiącach.

Zobacz też: Zobacz jak produkuje się nowego VW Craftera (wideo, zdjęcia)

Do tego z okazji jubileuszu 25-lecia Volkswagen Poznań, przyznano również specjalny bonus w wysokości 6 500 złotych dla wszystkich pracowników, z co najmniej rocznym stażem.

Do tego ustalono, że premia indywidualna wzrasta o 60%, do 200 złotych miesięcznie. Dodatkowo utrzymano także bonus wakacyjny oraz bonus świąteczny.

 

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: