Reklama
stats

Polska międzynarodówka z pękniętą ramą zatrzymana w UK

Polska międzynarodówka z pękniętą ramą zatrzymana w UK

Przeciążona polska międzynarodówka z pękniętą ramą została zatrzymana w UK. Brytyjska policja zablokowała auto linkami.

W czwartek 9 grudnia funkcjonariusze z oddziału North West Motorway Police Group zatrzymali polską międzynarodówkę na podwoziu Iveco Daily.

W trakcie kontroli, do której doszło w mieście Sandbach w hrabstwie Cheshire, okazało się, że 3,5-tonowe Iveco Daily było nieco przeładowane – wagi wskazały 5 ton.

Reklama

To jednak nie był największy problem, bo poproszeni o pomoc inspektorzy z Driver & Vehicle Standards Agency (DVSA) podczas weryfikacji stanu technicznego Dajlaka stwierdzili pęknięcie ramy nośnej pojazdu.

Zobacz też: Van Roku 2022 – wybór Czytelników dostawczakiem.pl

W związku ze stwierdzonymi uchybieniami policjanci wystawili kierowcy wysoką grzywnę oraz zakazano dalszej jazdy zabezpieczając polską „firankę” specjalną blokadą koła.

Mandaty wystawiane w funtach to niemały wydatek, który powoduje, że nawet dobrze płatne frachty okazują się nieopłacalne. Jednak dalej, jak widać na przytoczonym przykładzie, chęć zysku jest silniejsza.

Przykładowo za samo zdjęcie zabezpieczenia z koła unieruchomionego przez policję UK pojazdu trzeba zapłacić 80£, czyli jakieś 433 zł (kurs z 11 grudnia 2021), ale wcześniej przewoźnik musi usunąć usterkę lub przeładować nadmiar towaru z ładowni.

PS: Swoją drogą ten czerwony Ivan musiał już wcześniej mieć niejednokrotnie sporo więcej na pace, bo 5 ton realnej wagi dla nawet 3,5-tonowego Ivana (z taką zabudową pojedyncze koła na tylnej ośce występują wyłącznie w wersji 35S) zbudowanego na ramowej konstrukcji na ceownikowych profilach to żadne wyzwanie 😉

Źródło zdjęć: North West Motorway Police Group

Podziel się: