Złamane Iveco wiozło spożywkę. Pęknięta rama i 3 tony ponad DMC

Złamane Iveco wiozło spożywkę. Pęknięta rama i 3 tony ponad DMC

Zatrzymane przez ITD złamane Iveco Daily wiozło spożywkę – pęknięta rama i 3 tony ponad DMC to tylko część zastrzeżeń, jakie mieli dolnośląscy „Krokodyle”.

W środę 24 lipca motocyklowy patrol WITD Wrocław zatrzymał na terenie miasta Iveco Daily.

W trakcie kontroli pojazdu okazało się, że rama nośna auta jest złamana a do tego nosiła ślady pozafabrycznych modyfikacji.

Reklama

Oprócz tego do łączenia ramy nośnej z ramą pośrednią, na której spoczywała zabudowa użyto nieoryginalnych i niedokręconych dodatkowo śrub.

Po zważeniu wyszło też, że zamiast maksymalnie 3,5 tony skontrolowany bus ważył blisko 6,5 tony.

Zobacz też: W przeładowanym Sprinterze wystrzeliła opona – dwie osoby ranne

Dodatkowo przewożone artykuły spożywcze nie były w żaden sposób zabezpieczone przed zmienną położenia w trakcie transportu.

Kierującego dostawczym Iveco ukarano mandatami karnymi w łącznej wysokości 700 złotych (500 zł za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej oraz 50 za jazdę niesprawnym technicznie autem, 100 zł za niezabezpieczenie ładunku a także 50 zł za brak wyposażenia obowiązkowego pojazdu).

Ponadto inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i odjechał z punktu kontrolnego na lawecie.

To nie pierwszy raz, kiedy z ruchu włączony zostaje przeładowany dostawczak ze złamaną ramą. Często takie naruszenie elementu nośnego pojazdu to skutek wielokrotnego przekraczania ładowności auta.

Ale jak widać 700-złotowy mandat, rachunek za lawetę, zabrany dowód rejestracyjny pojazdu i pęknięta rama nie zrobią wrażenia na tym kierowcy – jednocześnie był właścicielem skontrolowanego Iveco…

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: