Polski kamper ważył 6700 kg – w środku metalowe części

Polski kamper ważył 6700 kg – w środku metalowe części

Zatrzymany przez policję polski kamper ważył 6700 kg. W środku niemieccy policjanci znaleźli metalowe części i skrzynie.

W środę 30 czerwca około godziny 11:30 przed południem patrol niemieckiej „drogówki” zatrzymał w mieście Freudenstadt (Badenia-Wirtembergia) kampera z polską tablicą rejestracyjną.

W trakcie kontroli na ulicy Robert-Bürkle-Strasse policjanci od razu podejrzewali przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu, więc postanowili zważyć polskiego kampera.

Reklama

Zobacz też: Bus z Polski z kontrabandą zatrzymany na A5 w Niemczech

Okazało się, że zarejestrowany na 3,5 tony pojazd jest przeciążony o 3,2 tony. Co ciekawe, we wnętrzu przystosowanym raczej do przewozu osób i rekreacji 42-letni kierowca przewoził metalowe części i metalowe skrzynie.

Ostatecznie mężczyzna musiał zapłacić kaucję w wysokości około 1100 euro. Do tego niemieccy policjanci zabronili kontynuowania podróży tak przeładowanym kamperem.

I teraz pytanie: czy ktoś z przewoźników wpadł na pomysł, aby wykorzystywać kampery w tzw. lekkim transporcie? W sumie ryzyko kontroli policji czy BAG mniejsze… 😉 A może jakiś „busiarz za swoim” wracał z urlopu i wyhaczył aż tak dobrą stawkę na „Transie”, że nie mógł przepuścić takiej okazji?

Źródło zdjęcia: Polizei Pforzheim (zdjęcie demonstracyjne, aczkolwiek zatrzymany kamper wyglądał podobnie)

Podziel się: