Reklama
stats

Ponad 80 usterek w Iveco Daily przewożącym ADR bez oznaczenia

Ponad 80 usterek w Iveco Daily przewożącym ADR bez oznaczenia

Niemieccy policjanci zatrzymali do kontroli Iveco Daily. W przewożącym ADR bez oznaczenia furgonie wykryto ponad 80 usterek!

W czwartek 22 września funkcjonariusze z Lüdenscheid zatrzymali do sprawdzenia białe Iveco Daily. W trakcie czynności kontrolnych okazało się, że bus prowadzony przez serbskiego kierowcę przewozi w ładowni około 60 akumulatorów samochodowych.

Część z nich była nieszczelna a kwas wypływał w niekontrolowany sposób ze stalowej skrzyni na podłogę paki, gdzie znajdowały się też inne rzeczy.

Reklama

Policjanci z Kreispolizeibehörde Märkischer Kreis uznali w tym przypadku, że transport narusza nie tylko przepisy o przewozie towarów niebezpiecznych ADR, ale też ustawę o elektronice i sprzęcie elektrycznym oraz przepisy ruchu drogowego.

Bowiem poza ważącym ponad 600 kg ładunkiem zużytych akumulatorów sam dostawczak był w opłakanym stanie technicznym.

W ramach zabezpieczenia wyciekającego z baterii kwasów doszło do utylizacji przewożonego ładunku w specjalnym punkcie w Lüdenscheid a potem jeszcze dostawcze Iveco trafiło do ekspertów TÜV-Nord, którzy zaklasyfikowali to auto jako „niebezpieczne w prowadzeniu”.

W szczegółowym badaniu stanu technicznego dopatrzono się niewystarczającej skuteczność układu hamowania, masywnej korozji elementów nośnych pojazdu a nawet zagrożenia pożarowego z powodu wycieku oleju kapiącego na gorące części układu wydechowego – łącznie w pojeździe znaleziono ponad 80 usterek!

Niezabezpieczony ładunek zużytych akumulatorów został zutylizowany przez wyspecjalizowaną firmę STL.

Ostatecznie niemieckie służby zabezpieczyły tablice rejestracyjne Iveco zakazując dalszej jazdy.

Serbski kierowca musiał także wpłacić zabezpieczenie pieniężne na poczet poniesionych kosztów i stwierdzonych wykroczeń.

To jednak nie koniec całej sprawy, do odpowiedzialności pociągnięty zostanie także niemiecki właściciel pojazdu będący jednocześnie zleceniodawcą tego transportu zużytych akumulatorów.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: