Reklama

Poszycie kontenera spadało na drogę! Iveco Daily zatrzymane na M1

Poszycie kontenera spadało na drogę! Iveco Daily zatrzymane na M1

Jadący za busem kierowca zgłosił angielskim policjantom, że poszycie kontenera spadało na autostradę – Iveco Daily zatrzymane na M1 kupiono na aukcji.

W Wielkiej Brytanii dużą popularnością wśród osób trudniących się handlem używanymi pojazdami cieszą aukcje organizowane przez firmy Copart, HBC, Motorhog czy SYNETIQ.

Często w atrakcyjnych pieniądzach można kupić lekko uszkodzone motocykle, samochody osobowe, dostawczaki, czy sprzęt budowlany.

Reklama

Zobacz też: Ford Transit Connect będzie produkowany w zakładach VW Poznań

Nie wiem, jaka była cena uszkodzonego Iveco Daily z zabudową kontenerową i windą DHOLLANDIA, ale na pewno spotkanie z funkcjonariuszami z Bedfordshire, Cambridgeshire and Hertfordshire Roads Policing Unit zwiększyło ostateczny koszt całej imprezy, o punktach karnych nie wspominając.

W każdym razie we wtorek 9 czerwca policjanci ze wschodniej Anglii otrzymali zgłoszenie od jednego z kierowców jadących autostradą M1 o dostawczaku z rozlatująca się na kawałeczki zabudową, która mocno przechylona była na prawą stronę.

Funkcjonariusze z „drogówki” szybko zatrzymali odpowiadającego opisowi dostawczaka.

Zobacz też: Dodge RAM Promaster V6 na LPG – ile pali i jakie ma osiągi

Jak widać za zdjęciach wykonanych przez angielskich policjantów, srebrny „Dajlak” musiał wcześniej brać udział w próbie pokonania wiaduktu czy mostu o wysokości około 3 metrów… 🙂

W każdym razie próba ściągnięcia pasami uszkodzonej zabudowy nie do końca się udała, a do tego przy wyższych prędkościach elementy poszycia kontenera odrywały się od zabudowy wpadając nie tylko do środka ładowni, ale też latając po „M1-ce”.

Ostatecznie kierowca dopiero co kupionego na aukcji Iveco Daily został zatrzymany i zgłoszony za przewinienie drogowe. Oczywiście policjanci zakazali także dalszego poruszania się „Dajlaka” z uszkodzonym nadwoziem.

Może ta cała sytuacja budzić uśmiech na twarzy i politowanie, ale wystarczy odrobina wyobraźni, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, co by się stało z jadącym po drugiej stronie motocyklistą, który dostałby kawałkiem poszycia takiego kontenera prosto w kask…

Źródło zdjęć: Cambridgeshire Constabulary

Podziel się: