Reklama

Prezentacja nowości Mercedes-Benz Vans przed IAA 2018

Prezentacja nowości Mercedes-Benz Vans przed IAA 2018

Kurierski furgon z dronem, czy elektryczny eSprinter i eVito to część nowości Mercedes-Benz Vans zaprezentowanych dzień przed rozpoczęciem targów IAA 2018.

Odbywające się w Hanowerze targi pojazdów użytkowych IAA 2018 to największa tego typu impreza w Europie, która otwarta będzie dla zwiedzających w dniach 20-27 września.

Zobacz też: Mercedes eSprinter – pierwsza jazda prototypowym elektrykiem

Reklama

Impreza w tym roku rozpoczyna się 19 września dniem dla mediów, ale koncern Daimler zaprosił dziennikarzy z całego świata dzień wcześniej do Hanoweru na osobny swoich najnowszych modeli pojazdów dostawczych, ciężarowych oraz autobusów.

Na lotnisku Hannover-Langenhagen pokazany został m.in. kurierski Sprinter Drone z otwieranym dachem, pod którym umieszczono drona. W zamyśle ludzi z Mercedesa tak właśnie będzie wyglądać kurierska przyszłość, gdzie część przesyłek będzie dostarczać do klientów dron z podwieszoną paczką.

Samo rozwiązanie wydaje się dyskusyjne, chociaż już w zeszłym roku m.in. w Zurychu przeprowadzono udane testy z dostarczaniem z dachu Vito przesyłek dronem!

Ponadto Mercedes-Benz Vans pokazało elektryczne wersje Sprintera i VIto, którymi miałem przyjemność (tak przyjemność 🙂 ) jeździć już lipcu.

Większy „elektryk”, czyli eSprinter pojawi się na polskim rynku dopiero w 2019 roku, ale zamówienia eVito startują u nas jeszcze pod koniec 2018 roku, a dokładniej od grudnia.

Zobacz też: Mercedes-Benz eVito – pierwsza jazda elektrycznym W447

Wśród zaprezentowanych pojazdów z rodziny Mercedes-Benz Vans spore zainteresowanie przedstawicieli mediów wzbudzał koncepcyjny Sprinter F-Cell.

Zamontowane ogniwa wodorowe pozwalają takiemu Sprinterowi z zabudową kamperową na przejechanie – według deklaracji producenta – nawet 530 kilometrów!

Zgromadzone w 4 zbiornikach paliwo wodorowe (o łącznej masie paliwa 7,4 kg), trafia do elektrycznego silnika o mocy 147 kW/200 KM.

Podziel się: