Reklama

Przeciążone Daily ostatni raz było na SKP w kwietniu 2019 roku

Przeciążone Daily ostatni raz było na SKP w kwietniu 2019 roku

W trakcie kontroli okazało się, że skrzyniowe Iveco Daily było nie tylko przeciążone. Dostawczak ostatni raz był na SKP w kwietniu 2019 roku.

We wtorek 1 sierpnia inspektorzy z łódzkiego oddziału ITD Łódź prowadzili działania na punkcie wagowym przy Rondzie Marii Jasińskiej. Wśród wytypowanych do sprawdzenia pojazdów ciężarowych znalazło się Iveco Daily z zabudową skrzyniową.

Jak się okazało 3,5-tonowy dostawczak ważył o 70% więcej niż pozwalał na to wpis w dowodzie rejestracyjnym. Jednak realna masa 5840 kg był nie jedynym uchybieniem w przypadku tego pojazdu.

Reklama

Okazało się bowiem, że w lutym 2019 roku podczas policyjnej kontroli funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny Dajlaka z powodu wykrytych usterek technicznych.

W lutym 2019 roku policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny tego Daily, lecz właściciel nawet nie pofatygował się, aby odebrać zatrzymany dokument.

Co ciekawe, po dwóch miesiącach, czyli w kwietniu przeprowadzono badanie techniczne potwierdzające ich usunięcie, ale był ostatni raz, kiedy to Iveco wjechało na Stację Kontroli Pojazdów.

Łódzcy inspektorzy ITD zakazali dalszej jazdy tak przeciążonym busem i skierowali pojazd na stację diagnostyczną. Do tego kierowca otrzymał nakaz rozładunku nadmiaru towaru oraz mandat karny za przekroczenie DMC pojazdu.

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: