9 lat bez wizyty w SKP – KAS zatrzymało busa ciągnącego agregat

9 lat bez wizyty w SKP – KAS zatrzymało busa ciągnącego agregat

Ponad 9 lat bez wizyty w SKP! Inspektorzy KAS zatrzymali do kontroli zestaw pojazdów składający się z busa oraz przyczepy.

Każdy kierowca powinien wiedzieć, że uprawnienia do kontroli drogowej ma nie tylko policjant, inspektor ITD czy funkcjonariusz Straży Granicznej, ale też inspektor Krajowej Administracji Skarbowej.

A ostatnio KAS pochwalił się pewną kontrolą, do której doszło w piątek 26 stycznia w Rzesznikowie w powiecie kołobrzeskim (woj. zachodniopomorskie).

Reklama

W trakcie sprawdzania Fiata Ducato okazało się, że jego kierowca stracił 2 lata temu prawo jazdy. Do tego obowiązkowe badanie techniczne dostawczaka „wyszło” 2 lata temu, ale jeszcze ciekawszy „wynik” miała przyczepa w postaci mobilnego agregatu prądotwórczego.

Zatrzymany kierowca miał zatrzymane uprawnienia a Dukat od 2 lat nie posiadał obowiązkowego badania technicznego a przyczepa z generatorem nie widziała diagnosty ponad 9 lat…

Otóż przyczepa od 9 lat nie widziała diagnosty! Ostatecznie inspektorzy KAS zatrzymali dowód rejestracyjny oraz wystawili mandat w wysokości 1500 złotych. Do tego skierowano sprawę do sądu przeciwko kierowcy za jazdę bez uprawnień.

Źródło zdjęć: KAS

Podziel się: