Reklama

Tony blachy bez nawet jednego pasa. Kierowca busa ukarany

Tony blachy bez nawet jednego pasa. Kierowca busa ukarany

„Krokodyle” zatrzymali mocno przechylone na prawą stronę Iveco Daily, które przewoziło kilka ton blachy bez jednego pasa zabezpieczającego.

W poniedziałek 26 czerwca inspektorzy z sieradzkiego oddziału ITD podczas patrolowania drogi ekspresowej S8 zwrócili uwagę na znacznie przechylone na prawą stronę Iveco Daily.

Doświadczenie „Krokodyli” podpowiadało, że przyczyną tego stanu rzeczy jest albo fatalny stan techniczny pojazdu lub nieprawidłowo umieszczony ładunek pod plandeką.

Reklama

Zatrzymane na S8 Iveco Daily przewoziło arkusze blachy bez zabezpieczenia ich choćby jednym pasem transportowym. Do tego 3,5-tonowy bus był znacznie przeciążony – ważył blisko 7 ton.

Inspektorzy dali kierowcy busa znak, aby podążał za ich radiowozem do najbliższego parkingu, gdzie stwierdzono, że na pace przewożono bez jakiegokolwiek zabezpieczenia arkusze blachy, które przesunęły się powodując zmianę w rozłożeniu masy busa i zarazem powodując destabilność pojazdu.

Ponadto okazało się, że ładunek był też zdecydowanie za ciężki: spowodował przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o niemal 3,5 tony.

Ostatecznie sieradzcy inspektorzy wstrzymali dalszy transport blachy Dajlakiem i nakazali rozładunek nadmiaru towaru a kierującego busem ukarano mandatami karnymi na sumę 3500 złotych.

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: