Reklama
stats

Przedwczesny śmigus-dyngus. Kurierski Trafic utknął w Wisłoce

Przedwczesny śmigus-dyngus. Kurierski Trafic utknął w Wisłoce

Kierowca kurierskiego furgonu zafundował sobie przedwczesny śmigus-dyngus. Prowadzone przez niego Renault Trafic utknęło w Wisłoce.

Do groźnej sytuacji doszło w piątek 29 marca w podkarpackie miejscowości Myscowa nieopodal Jasła. Około godziny 12:00 w południe prowadzący kurierskiego dostawczaka mężczyzna zdecydował się na próbę przejazdu przez prowizoryczną przeprawę przez rzekę Wisłok, bo – jak wynika z ustaleń lokalnych mediów – taką trasę zasugerować miała kierowcy nawigacja.

Dzięki takiemu skrótowi można zaoszczędzić kilkanaście kilometrów, ale zdarzało się i wcześniej, że samochody nie dawały rady same przejechać przez rzekę przy wyższych stanach wody.

Reklama

Redakcja NowyZmigrod24.pl nagrał dronem wideo pokazujące jak przebiegała akcja ratunkowa w Myscowej – film zamieszczam poniżej.

Tak też było i tym razem. Nurt był zbyt mocny i Renault Trafic zostało zmyte z położonych tam betonowych płyt.

Na miejscu pojawili się strażacy z PSP z Jasła oraz ochotnicy z OSP Krempna oraz OSP Myscowa. Ostatecznie najpierw służbom udało się ewakuować kuriera z vana a następie dzięki wyciągarce udało się wydostać z rzeki Trafica.

Dostawcze Renault Trafic ściągnął na brzeg Star 266 z OSP Myscowa za pomocą mechanicznej wyciągarki zamontowanej w strażackim wozie.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale nie wiadomo czy w furgonie przewożone były przesyłki, a jeśli tak, czy zostały uszkodzone.

Źródło zdjęć: Ochotnicza Straż Pożarna w Myscowej

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + trzy =