Fabryka produkująca Renault Trafic wstrzymuje pracę

Fabryka produkująca Renault Trafic wstrzymuje pracę

Francuska fabryka produkująca m.in. Renault Trafic wstrzymuje pracę z powodu braku dostaw półprzewodników.

W 2020 roku w zakładach w Sandouville wyprodukowano 80 132 szt. Renault Trafic, 5 620 szt. Nissana NV300, 2 598 szt. Mitsubishi Express oraz 18,039 szt. Fiata Talento.

Jak informują branżowe media, w zakładach w Sandouville, gdzie montowane jest Renault Trafic X82 oraz bliźniaczy konstrukcyjnie Nissan NV 300, Mitsubishi Express (na rynek australijski) a także Fiat Talento, wstrzymany zostanie montaż na 13 dni do końca lipca.

Powodem tej decyzji jest brak półprzewodników, które są niezbędne do funkcjonowania niektórych układów występujących w wyżej wymienionych pojazdach.

Reklama

Ta trudna dla koncernu Renault decyzja oznacza nie tylko opóźnienia dostaw zamówionych przez klientów pojazdów, ale też sporo mówi o aktualnej sytuacji na rynku producentów samochodów.

Zobacz też: Wstrzymana produkcja Forda Transita do 13 czerwca

Już wcześniej polscy klienci odbierali dostawcze modele Renault bez zamontowanego fabrycznie radia, a klienci Forda otrzymali powiadomienia o tym, że turecki zakład produkujący m.in. Transita i Transita Customa wstrzymał pracę także z powodu braków elektronicznych komponentów dostarczanych przez podwykonawców.

Ostatnio montaż wstrzymały też zakłady Volkswagena w Poznaniu – ponowna produkcja wystartowała wczoraj, czyli 28 czerwca. Przerwa w pracy zakładów w Poznaniu (modele Caddy 5 i T6.1) i Wrześni (Crafter/MAN TGE) miała początkowo trwać od 23 do 25 czerwca, ale została przedłużona o kolejne dwa dni robocze.

Źródło zdjęcia: Renault

Podziel się: