Reklama

Kradł “na lawetę” – policjanci znaleźli Ducato i zatrzymali 25-latka

Kradł “na lawetę” – policjanci znaleźli Ducato i zatrzymali 25-latka

Kradł metodą “na lawetę” – policjanci odnaleźli Fiata Ducato i zatrzymali 25-latka, który usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem.

Policjanci z Warszawy z wydziału do walki z przestępczością samochodową prowadzili czynności mające ustalić sprawcę przestępstw, do których dochodziło w ostatnim czasie przy użyciu autolawety.

Po zweryfikowaniu wielu informacji dotarli oni na teren posesji pod Warszawą, gdzie odnaleziono autolawetę na podwoziu Fiata Ducato – to tym pojazdem dokonano trzech kradzieży z włamaniem.

Reklama

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany na miejscu 25-latek najprawdopodobniej wywiózł ze stolicy dwa osobowe auta marki Renault: jedno z Pragi Południe a drugie z Woli oraz Audi z terenu Mokotowa.

Zobacz też: Wstrzymana produkcja Forda Transita do 13 czerwca

Po przeprowadzeniu oględzin autolawety, zabezpieczono gotówkę na poczet przyszłych ewentualnych kar.

Zatrzymany 25-latek trafił do policyjnej celi a policjanci z wydziału samochodowego przedstawili mu trzy zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów.

Nie jest to pierwsze zatrzymanie w sprawie kradzieży z włamaniem samochodów dokonywanych metodą „na lawetę”. Jak podkreślają stołeczni policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: