Reklama
stats

Przeładunek ręczny kilku ton ziemniaków z busa przy S7

Przeładunek ręczny kilku ton ziemniaków z busa przy S7

Czasami i tak bywa… Inspektorzy zlecili przeładunek ręczny kilku ton ziemniaków i innych produktów spożywczych z busa zatrzymanego na S7.

Pechowy dla kierowcy dostawczego Iveco Daily okazał się czwartek 13 kwietnia. Zatrzymane przez inspektorów ITD na drodze krajowej nr S7 w okolicach miejscowości Pawliki (powiat nidzicki) bus został poddany ważeniu z powodu podejrzenia przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej.

Zarejestrowany z DMC na poziomie 3500 kg włoski dostawczak okazał się faktycznie przeciążony. Inspekcyjne wagi „Krokodyli” z oddziału w Iławie wskazały 6900 kg a tylko na tylnej osi nacisk na bliźniacze koła wynosił 4800 kg.

Reklama

Zarejestrowany na 3,5 tony Daily ważył realnie blisko 7 ton.

Jak podkreślają warmińsko-mazurscy inspektorzy w oficjalnym komunikacie, wpis w dowodzie rejestracyjnym informował, że dopuszczalna ładowność nie powinna przekroczyć… 605 kg.

Ostatecznie „Krokodyle” nałożyli na kierowcę Dajlaka mandat karny z art. 97 Kodeksu wykroczeń (grzywna do 3000 zł)

Dodatkowo, inspektorzy zakazali dalszej jazdy do czasu rozładunku tych „nadprogramowych” kilku ton.

Źródło zdjęć: WITD Olsztyn

Podziel się:
4

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

 1. Rafał

  its należy zlikwidować. tyle w temacie.

 2. Dzik

  Pod giełdami by stali gdzie Handlarze codziennie tysiące busów biorą na Handel warzyw to by się nachapali tak jak pod centrami dystrybucji do alkoholowych sklepów czy żabek 😀

 3. Rowerzysta

  Szanowni redaktorzy pojazd dostawczy nie jest autobusem nie nazywajcie wszystkich pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t BUSAMI

 4. Lucyfer

  Niech staną pod Amazonem albo na strefach przemysłowych tam każdy bus jest przeladowany

Komentarze zamknięte.