Reklama

Przewóz osób przeciążonym Sprinterem zakończony na Podlasiu

Przewóz osób przeciążonym Sprinterem zakończony na Podlasiu

Kierujący otrzymał 500 złotowy mandat i musiał rozładować część bagaży pasażerów – przewóz osób przeciążonym Sprinterem zakończony na Podlasiu.

W poniedziałek 28 października inspektorzy z WITD Białystok zatrzymali na drodze krajowej w pobliżu miejscowości Przewalanka litewskiego Mercedesa Sprintera 315 CDI.

W samochodzie przewożącym poza kierowcą ośmiu pasażerów na trasie z Anglii na Litwę załadowano zdecydowanie zbyt dużo bagaży podróżnych – zamiast 3,5 tony Sprinter ważył 5,5 tony.

Reklama

Zobacz też: Wielka akcja lubelskiego ITD i policji – zważono 246 busów

Do tego – jak stwierdzili podlascy inspektorzy ITD – przewożone ładunki były źle rozmieszczone, co wpływało na stateczność pojazdu.

Jak widać na pierwszym zdjęciu „906-tka” mocna miała obciążoną tylną oś i podejrzewam, że na większych wybojach mogła przycierać konstrukcją haka o asfalt.

Ostatecznie litewski kierowca otrzymał maksymalny 500-złotowy mandat za przekroczenie DMC pojazdu a do tego cześć bagaży pasażerów  musiała zostać przeładowana na naczepę ciężarówki pauzującej na parkingu przy punkcie kontrolnym.

Źródło zdjęć: WITD Białystok

Podziel się: