Reklama

Na DK 16 skrzyniowe Sprintery robiły za autolawety. Zdjęcia od Krzyśka

Na DK 16 skrzyniowe Sprintery robiły za autolawety. Zdjęcia od Krzyśka

Chłopaki zza Uralu musieli przejechać tak pół Europy bez kontroli! Napotkane na DK 16 skrzyniowe Sprintery robiły za autolawety – zdjęcia od Krzyśka.

Krzysiek – stały czytelnik portalu dostawczakiem.pl – podesłał kilka zdjęć, które zrobił w czwartek 24 października na drodze krajowej nr 16 tuż przez polsko-litewską granicą w Ogrodnikach.

Zobacz też: Wielka akcja lubelskiego ITD i policji – zważono 246 busów

Reklama

Pierwsza doka Sprinter W904 wiozła na skrzyni czarnego Chevroleta Matiza (znany też  na niektórych rynkach jako Daewoo Matiz), a do tego ciągnęła za sobą „szwajcarkę” z kolejnym Sprinterem już na pojedynczych kołach.

Kilkanaście metrów za tym zestawem jechała kolejna doka W904, która również wiozła Chevroleta Sparka na otwartej skrzyni.

Zobacz też: Zabudowy na Mercedesie Sprinterze – pomysłowe i lekkie rozwiązania

„Kierowcy zza Uralu sadzać po rysach” – jak zauważył Krzysiek podczas wymijania tej „handlarskiej” kawalkady. Dlaczego od razu handlarskiej?

Bo obie doki miały szwajcarskie rejestracje, a dwuosiowa przyczepka była na litewskich „blachach”.

W każdym razie Krzysiek spotkał się ze skrzyniowymi Sprinterami robiącymi za autolawety już po przekroczeniu granicy na litewskiej stacji paliw.

Można zatem przyjąć, że ten niekonwencjonalny transport w mocno wschodnim stylu przejechał jakieś 1750 kilometrów beż żadnej kontroli…

Źródło zdjęć: Krzysiek

Podziel się: