Reklama

Wielka akcja lubelskiego ITD i policji – zważono 246 busów

Wielka akcja lubelskiego ITD i policji – zważono 246 busów

Wczoraj odbyła się wielka akcja lubelskiego ITD i policji – zważono 246 busów z czego 83 były przeładowane, część straciła dowód przez zaniżoną masę własną.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie oraz funkcjonariusze lokalnej policji przeprowadzili we wtorek 22 października wspólną akcję.

Działania były ukierunkowane w szczególności na kontrolę rzeczywistej wagi samochodów ciężarowych do 3,5 tony DMC oraz na stan techniczny tychże pojazdów.

Reklama

Zobacz też: Transit ze skradzioną przyczepką na S6. Wpadł bo jechał bez ViaTOLL-a

Wśród 246 sprawdzonych busów aż 83 było przeciążonych.

W niektórych przypadkach lubelscy policjanci i „Krokodyle” zauważyli, że rzeczywista masa własna niektórych skontrolowanych dostawczaków mocno rozmija się z danymi z dowodu rejestracyjnego.

Dlatego podczas wtorkowej akcji zatrzymano też 25 dowodów rejestracyjnych z uwagi nieprawidłowo wyznaczoną masę własną pojazdów oraz na zły stan techniczny pojazdów.

Zobacz też: Zepsuty Master i 22 dni czekania. Przewoźnik zrezygnował z Renault

Pośród zatrzymanych do sprawdzenia dostawczaków znalazła się kobieta, która nie posiadała w ogóle prawa jazdy – podobno jeszcze nie zdążyła uzyskać wymaganych uprawnień.

Lubelskie WITD podkreśla, że z uwagi na masowo występujący problem z przeładowanymi busami, takie kontrole ważeniowe będą w niedalekiej przyszłości kontynuowane.

Źródło zdjęć: WITD Lublin

Podziel się: