Reklama
stats

Transgraniczny pościg za skradzioną w Niemczech Masterką

Transgraniczny pościg za skradzioną w Niemczech Masterką

W  blaszce poza łamakiem odnaleziono zagłuszacz sygnału GSM – transgraniczny pościg za skradzioną w Niemczech Masterką zakończył się zatrzymaniem 26-latka.

We wtorek 2 października funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku dostali zgłoszenie, że uciekającym przez Frankfurt nad Odrą w stronę Słubic Renault Master.

Zobacz też: Zepsuty Master i 22 dni czekania. Przewoźnik zrezygnował z Renault

Reklama

Kierujący – jak się potem okazało – skradzioną kilka godzin wcześniej w Niemczech 2-letnią Masterką nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe a także ominął blokadę kontynuując ucieczkę krajową drogą nr 29 w kierunku Krosna Odrzańskiego.

W trakcie pościgu biała „X62-ka” wielokrotnie przekraczała dopuszczalną prędkość zmuszając jadące z naprzeciwka samochody do zjechania na pobocze.

W trakcie pościgu, do którego poza pogranicznikami włączyła się też polska policja, prowadzący dostawczaka uszkodził prawe przednie koło przez co udało się zablokować uciekające auto.

Zobacz też: Kontener CityBox na platformie Renault Master od Pony Auto-Polska

Po zatrzymaniu furgonu przekazany policji z Krosna Odrzańskiego został 26-letni kierowca Renault. Warto podkreślić, że w aucie znaleziono poza łamakiem do stacyjki także zagłuszacz sygnału GSM, który pozwala uniknąć namierzenia skradzionego pojazdu właśnie poprzez pracujące w tej technologii lokalizatory.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: