Przewoził busem 14 nielegalnych migrantów – wpadł pod Suwałkami

Przewoził busem 14 nielegalnych migrantów – wpadł pod Suwałkami

Polscy pogranicznicy zatrzymali pod Suwałkami 38-latka, który przewoził furgonem 14 nielegalnych migrantów pochodzących z Bliskiego Wschodu.

Kryzys migracyjny przybiera na sile. Pisałem ostatnio o tym, że ze względu na znaczny wzrost zatrzymywanej liczby nielegalnych migrantów Czechy z 28 na 29 września wprowadzą kontrole graniczne na granicy ze Słowacją.

Nie oznacza to, że przez Polskę nie próbują się dostać do Europy Zachodniej osoby pochodzące często z krajów Bliskiego Wschodu czy Afryki lub Azji.

Reklama

Przykładowo wczoraj, czyli 27 września funkcjonariusze Straży Granicznej z Gołdapi przy wsparciu kolegów z podlaskiego oddziału zatrzymali na terenie powiatu suwalskiego Iveco Daily na litewskich numerach rejestracyjnych prowadzonego przez 38-letniego Białorusina.

W trakcie kontroli ładowni furgonu okazało się, że znajduje się tam 14 obywateli Iranu, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

Ostatecznie cudzoziemcy oraz kierujący dostawczym autem 38-latek, który przemycił ich z terytorium Litwy do Polski, przekazani zostali funkcjonariuszom Straży Granicznej z placówki w Rutce-Tartak.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: