Reklama

Przewoził przeszklonym Renault Trafic tytoń – zwrócił uwagę policjantów

Przewoził przeszklonym Renault Trafic tytoń – zwrócił uwagę policjantów

Czyżbyśmy mieli własny Gang Olsena? Kierowca przewoził przeszklonym Renault Trafic krajankę tytoniową czym zwrócił uwagę policjantów.

We wtorek 7 czerwca policjanci z komisariatu w Solcu-Zdroju (woj. świętokrzyskie) zwrócili uwagę na białe Renault Trafic X83, które w tylnej przeszklonej części auta przewoziło liście tytoniu.

Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że w samochodzie było 19 bali suszonego tytoniu o wadze około 400 kilogramów.

Reklama

Zobacz też: Polski przewoźnik ukarany za nieprawidłowy kabotaż – 3800 euro kary

Kierujący Renault 45-latek spod Staszowa nie był w stanie wytłumaczyć, w jaki sposób wszedł w posiadanie tytoniu i dokąd miała kontrabanda trafić. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że te 400 kg to na własny użytek…

Oczywiście 45-latek nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających legalny zakup ładunku lub świadczenie o zapłaceniu podatku akcyzowego.

Ostatecznie susz tytoniowy został zabezpieczony a kierowca przeszklonego Trafica po złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu. Teraz śledczy będą sprawdzać, w jaki sposób 45-latek wszedł w posiadanie suszu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za tzw. paserstwo akcyzowe grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: