Reklama

Przyciężki Ivan w Reńskiej Wsi – zatrzymany dowód i mandat

Przyciężki Ivan w Reńskiej Wsi – zatrzymany dowód i mandat

Opolscy inspektorzy ITD zatrzymali przyciężkie Iveco Daily w Reńskiej Wsi. Skończyło się zatrzymanym dowodem i najwyższym mandatem.

W minioną środę 6 marca „Krokodyle” z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału ITD prowadząc czynności kontrolne w Reńskiej Wsi zwrócili uwagę na Iveco Daily, które nie dość, że wyglądało z daleka na przeładowane, to jeszcze miało uszkodzoną konstrukcję plandeki.

Po skierowaniu busa na punkt wagowy okazało się, że oczywiście pojazd zarejestrowany jest z 3,5-tonowym DMC a według danych rejestracyjnych ładowność tego egzemplarza wynosi tylko 413 kg.

Reklama

Jednak realne wyniki pomiarów wykazały, że Dajlak na bliźniakach waży 7800 kg, z czego tylko na tylnej osi spoczywała masa 5600 kg.

Jakby nie liczyć, zatrzymany w Reńskiej Wsi bus miał 10-krotnie przekroczą dopuszczalną ładowność i o 100% przekroczoną dopuszczalną masę całkowitą.

Wobec powyższego, inspektorzy ITD zadecydowali o ukaraniu kierowcy najwyższym przewidzianym w kodeksie wykroczeń mandatem karnym w wysokości 3000 złotych.

Do tego z uwagi na uszkodzenie mocowania konstrukcji plandeki zatrzymany został dowód rejestracyjny Iveco. Aby ruszyć dalej w trasę konieczny był także przeładunek nadmiaru przewożonego towaru.

Źródło zdjęć: WITD Opole

Podziel się:
2

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

 1. Rafał

  liczy się nauczcie pierw, potem artykuły piszcie. jakie 10razy. ? co za baran pisał ten artykuł

  1. dostawczakiem.pl

   Skup się mózgu… Ładowność busa 400 kg według wpisu w dowodzie rejestracyjnym, czyli jak wziął 4000 kg towaru, to przekroczył 10 razy ładowność. Ogarnąłeś już czy mam to na wykresie rozpisać?

   400 kg x 10 = 4000 kg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 20 =