Kierowca był pod wpływem alkoholu, a bus był przeładowany

Kierowca był pod wpływem alkoholu, a bus był przeładowany

Zaczęło się od tego, że pełniący służbę na motocyklu inspektor ITD zatrzymał na autostradzie A4 Iveco Daily, które wykonywało niepokojące manewry.

Do zdarzenia doszło we wtorek 30 sierpnia około godziny 8:00 na 141 kilometrze autostrady A4  w kierunku Legnicy. Jadący tamtędy funkcjonariusz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu drogowego we Wrocławiu zwrócił uwagę na dostawczego Iveco Daily IV generacji z zabudową kontenerową.

Zobacz też: „Patrz jaki debil” – wypadek w Reńskiej Wsi. Zobacz film

Reklama

Kierowca rozmawiał w trakcie prowadzenia busa przez telefon komórkowy i jechał w sposób zagrażający bezpieczeństwu. Po przejechaniu na parking, inspektor ITD ustalił dodatkowo, iż pojazdem przewożone były meble z Sycowa do Legnicy w ilości powodującej przekroczenie dopuszczalnej ładowności pojazdu.

Poza tym od kierowcy inspektor ITD wyczuł woń alkoholu. Wezwani na miejsce kontroli funkcjonariusze Policji, potwierdzili alkotestem, że zawartość alkoholu wynosi 0,2 mg/l, czyli 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zobacz też: Test Nissana NV200 1.5 dCi – mały van z dużą paką (wideo, zdjęcia)

Mężczyzna przekazany został do dalszych czynności funkcjonariuszom policji oraz został też ukarany mandatami karnymi w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych za rozmowę przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu oraz 500 złotych za przeciążenie pojazdu.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: