Reklama
stats

Renault Kangoo III będzie produkowane w Maubeuge we Francji

Renault Kangoo III będzie produkowane w Maubeuge we Francji

W ciągu 5 lat koncern zainwestuje w nową generację „Kangura” 450 milionów euro. Wiadomo też, że Renault Kangoo III będzie produkowane w Maubeuge we Francji.

Grupa Renault zapowiedziała dzisiaj oficjalnie, że kolejna generacja modelu Kangoo będzie zjeżdżać dalej z linii zakładów w Maubeuge, która jest jedną z najbardziej wydajnych fabryk koncernu we Francji.

Zobacz też: Renault Kangoo z zabudową Gruau Polska dla ORLEN Ochrona

Reklama

Wiadomo też, że już w 2019 roku w Maubeuge zatrudnionych zostanie dodatkowych 200 osób w celu wsparcia procesu produkcji nowego vana i jego osobowej wersji, także z napędem elektrycznym.

Kiedy zatem wystartuje produkcja nowego Kangoo? Tego jeszcze nie wiadomo. Nie ma też informacji o tym, jakie jednostki spalinowe będą napędzać małego vana Renault.

Produkowane od 2008 roku Renault Kangoo II generacji to nie jedyny pojazd montowany w Maubeuge. Poza „Kangurem” powstaje tam też bazujący na nim Mercedes-Benz CItan, który wszedł do produkcji dopiero pod koniec 2012 roku.

Zobacz też: Test: Mercedes Citan 109 CDI – warsztat na kółkach (wideo, zdjęcia)

Czy nowe Kangoo III generacji też będzie współdzielić konstrukcję z nowym Citanem? Wszystko wskazuje na to, że tak, ale najmniejszy dostawczy Mercedes raczej na pewno nie pojawi się na rynku w przyszłym roku.

Źródło zdjęć: Renault

Podziel się: