Renault Twinster – ciężki dostawczak z kobiecym akcentem

Renault Twinster – ciężki dostawczak z kobiecym akcentem

Z okazji Dnia Kobiet mam dla Szanownych Pań takie oto Renault Twinster, czyli połączenie Renault Master I z reflektorami od Twingo 😉

Do napisania tegoż okolicznościowego artykułu natchnął mnie Przemek, który podesłał link do niezwykle ciekawej sztuki Renault Master I generacji, które wystawiono na sprzedaż za pośrednictwem serwisu olx.pl.

Mamy zatem tutaj Mastera B110 z 2,5-litrowym wolnossącym silnikiem Diesla produkcji SOFIM, który – według opisu sprzedającego – ma tylko 250 000 kilometrów „nalotu”.

Reklama

Ale tak naprawdę to nie sama Masterka z 1991 roku jest tutaj interesująca (chociaż tych aut już naprawdę jest mało na polskich drogach), lecz modyfikacja, jaką zastosowano w tym pojeździe.

Chodzi oczywiście o nieoryginalne przednie reflektory – na zdjęciach zamieszczonych w anonsie widać lampy pochodzące z małego, lubianego zwłaszcza przez kobiety Renault Twingo I generacji.

Renault Twingo zadebiutowało na rynku w 1993 roku i cieszyło się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród kobiet.

I nie wiem jak zareagowałby projektant Marcello Gandini, spod którego ręki wyszedł projekt nadwozia Renault Master I, ale też i Lamborghini Countach (współpracował przy odpracowaniu stylistyki Bugatti EB110 czy Fiata Uno), ale jakby popracować nad detalami, to ten chałupniczo zrealizowany design się naprawdę broni!

Dlatego jakbym ktoś szukał nietypowego prezentu dla swojej Pani i miał wolne 10 000 złotych, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

P.S. Ten przedni zderzak chyba nieoryginalny a reflektory z przedliftowego Twingo pewnie posłużyły jako zamiennik seryjnych lamp, które niełatwo zapewne już dostać 😉

EDIT: Kuba słusznie sugeruje, że Master I generacji na bliźniakach i w wersjach 4×4 nosił osobną nazwę Messenger. Ale sprzedający oferuje według opisu anononsu Mastera 🤷‍♂️

Źródło zdjęć: olx.pl, Renault

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + cztery =