Problematyczny tuning pick-upa a ładunek za szeroki

Problematyczny tuning pick-upa a ładunek za szeroki

Niemieccy policjanci zatrzymali zespół pojazdów, którym przewożono markizę. Problemem okazał się tuning pick-upa a i ładunek był za szeroki.

Przez cały miniony tydzień – od 19 do 25 lutego – na europejskich drogach trwały działania kontrolne ROADPOL. W ramach tej akcji niemieccy policjanci ruchu drogowego z powiatu Soest (kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia) także sprawdzali pojazdy użytkowe wykonujące transport rzeczy i osób.

Wśród wytypowanych do kontroli był zespół pojazdów składający się z Mercedesa X-klasy oraz przyczepy, na której – w ramach komercyjnego transportu – przewożono duża markizę.

Reklama

Policjanci w trakcie pomiarów stwierdzili, że załadowany na przyczepie ładunek jest szeroki na 3,52 m, a więc o prawie o metr więcej niż dopuszczają przepisy.

Do tego 28-letni kierowca zarejestrowanego w Niemczech pick-upa nie był w stanie przedstawić dowodów potwierdzających jakąkolwiek dokumentacji dotyczącej realizowanego transportu.

Ponadto niemieckim służbom nie spodobała się tuningowe przednie orurowanie oraz niefabryczne felgi wraz z oponami.

Ostatecznie funkcjonariusze niemieckiej „drogówki” zakazali dalszej jazdy a w ramach tej kontroli wszczęto wobec spółki odpowiedzialnej za transport łącznie cztery postępowania administracyjne zagrożone karą w wysokości 12 923 euro.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × pięć =