Reklama

Opel Zafira pick-up – potrzeba matką wynalazków

Opel Zafira pick-up – potrzeba matką wynalazków

Słowaccy policjanci pochwalili się w mediach społecznościowych zatrzymaniem Opla Zafiry przerobionego flexem na pick-upa.

Dzisiaj przed południem policjanci z regionu koszyckiego opublikowali na swoim profilu Facebook zdjęcia zatrzymanego we wsi Lastovce w powiecie Trebišov pick-upa.

W zasadzie nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby przewożący świeżo skoszoną trawę pojazd nie był samowolnie zmodyfikowanym pojazdem najprawdopodobniej za pomocą szlifierki kątowej.

Reklama

Niestety, słowaccy funkcjonariusze nie docenili pomysłowości i kunsztu konstruktorskiego – kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy przerobionym minivanem a do tego skonfiskowano tablice rejestracyjne Zafiry.

Zatrzymany na słowackiej prowincji Opel Zafira został stworzony ewidentnie dla konkretnych potrzeb ładunkowych, których nie oferowało zamknięte nadwozie minivana 😉

Do tego mężczyzna prowadzący przerobionego na pick-upa Opla nie posiadał uprawnień do kierowania. Ostatecznie o konsekwencjach jazdy bez prawa jazdy i samodzielnej modyfikacji pojazdu „kierowca dowie się od właściwego organu administracyjnego”.

P.S. Przy okazji chciałem pozdrowić Czytelnika Damiana, który nosi się z zamiarem przerobienia Mercedesa Vito W638 na pick-upa – Damian nie ma co myśleć, trzeba brać diaxa i działać 😉

Źródło zdjęć: Polícia SR – Košický kraj

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =