Reklama

Opel Zafira Life – nowy minibus następcą Vivaro Kombi

Opel Zafira Life – nowy minibus następcą Vivaro Kombi

Opel Zafira Life 2019 to minibus mający zastąpić zarówno minivana Zafirę oraz Vivaro Kombi. Samochód będzie można zamawiać już od lutego.

Przejęta przez Grupę PSA marka Opel w coraz większym stopniu wprowadza do swojej oferty bliźniacze konstrukcje znane z Peugeota i Citroena.

Zobacz też: Opel sprzedany za 2,2 miliarda euro Grupie PSA

Reklama

Tak stało się z Oplem Combo E, które bazuje na tej samej płycie podłogowej, co Peugeot Partner (osobowa odmiana nazywa się Rifter) i CItroen Berlingo, a także ma te same jednostki napędowe i skrzynie biegów.

Teraz władze PSA zadecydowały, że z gamy Opla zniknie minivan Zafira, a jego miejsce zajmie klon Peugeota Travelera/Experta, Citroena SpaceTourer/Jumpy i Toyoty ProAce.

Opel Zafira Life to minibus zbudowany na wspólnej platformie EMP2, który występować będzie w 3 długościach nadwozia: standardowej Small (4,60 m), średniej Medium (4,95 m) oraz długiej Large (5,30 m).

Skoro osobowy minibus nazywać się ma Zafira Life i zastąpi produkowane z Renault i Fiatem model Vivaro Kombi, to dostawcza odmiana pozostanie przy swojej dotychczasowej nazwie.

Z zewnątrz Zafira Life wyróżnia się oczywiście przestylizowanym pasem przednim z innym grillem.

Także w środku nie sposób nie zauważyć podobieństw do osobowego Peugeota Travellera i Citroena SpaceTourera.

W zasadzie poza logiem na kierownicy nie widzę większych zmian w porównaniu do dotychczasowych „trojaczków” produkowanych we francuskich zakładach Sevelnord.

Zobacz też: Test: Peugeot Traveller 2.0 BlueHDi – z bajerami (wideo, zdjęcia)

Mogący pomieścić do 9 osób minibus otrzyma tą samą gamę jednostek napędowych, co pozostałe „trojaczki”.

Oznacza to, że klienci mogą spodziewać się wyłącznie turbodiesli 1.5 i 2.0 o mocach od 100 do 177 KM (topowa 2-litrowa wersja występuję wyłącznie z 6-stopniowym „automatem” obsługiwanym pokrętłem).

Warto też podkreślić, że w ofercie pojawi się opcjonalny napęd 4×4, który dostarczony będzie przez francuską firmę Dangel specjalizującą się w przygotowywaniu pojazdów do eksploatacji poza utwardzonymi drogami.

Ponadto na początku 2021 roku Opel zaoferuje w pełni elektryczną wersję swojej nowej Zafiry.

Zobacz też: Test: Toyota ProAce 2.0 D-4D 150 KM – furgon w wersji Medium (wideo, zdjęcia)

IV generacja Zafiry ma mieć miejsce 18 stycznia 2019 roku podczas Salonu Motoryzacyjnego w Brukseli. Z kolei zamówienia na ten samochód będą przyjmowane już od lutego.

Podziel się: