Reklama
stats

PSA będzie produkować duże dostawcze auta w Gliwicach

PSA będzie produkować duże dostawcze auta w Gliwicach

Docelowo polski zakład wytwarzać ma do 100 000 samochodów rocznie – Groupe PSA będzie produkować duże dostawcze auta w Gliwicach.

Na początku marca 2017 roku koncern PSA ogłosił, że przejmuje od General Motors marki Opel/Vauxhall. Od tamtej pory wiadomo było, że dostawcze modele Opla oparte na Renault Master i Renault Trafic czekają zmiany.

Zobacz też: Opel sprzedany za 2,2 miliarda euro Grupie PSA

Reklama

Teraz, aby zwiększyć zdolności produkcyjne dla Movano zadecydowano, że należący już do PSA zakład w Gliwicach, gdzie produkowana jest aktualnie osobowa Astra, będzie przekształcony do budowy dużych dostawczaków.

Jak podano w oficjalnym komunikacie, zakład SevelSud – będący spółką Joint Venture FCA oraz PSA – na przestrzeni ostatnich trzech lat przekroczył moce produkcyjne dla Fiata Ducato, Citroëna Jumpera i Peugeota Boxera.

Inwestycje w Gliwicach mają na celu uzyskanie zdolności produkcji dużych dostawczych pojazdów w liczbie dochodzącej do 100 000 sztuk rocznie.

Według oficjalnych informacji Groupe PSA rozpocznie w Gliwicach produkcję dużych dostawczaków pod koniec 2021 roku.

Nie podano natomiast konkretnie, czy z zakładu w Gliwicach będzie zjeżdżać tylko Movano czy także inne bliźniacze konstrukcje, czyli Jumper i Boxer. Branżowe media podają, że samochody z Gliwic mają być już całkowicie nowym modelem nie związanym z Fiatem Ducato.

Źródło zdjęć: Groupe PSA

Podziel się: