Reklama

Zafira Life będzie pierwszym Oplem zasilanym wodorem

Zafira Life będzie pierwszym Oplem zasilanym wodorem

Podczas IAA 2019 we Frankfurcie zapowiedziano, że Zafira Life będzie Zafira Life będzie pierwszym Oplem zasilanym wodorem.

Wchodząca w skład koncerny PSA marka Opel oficjalnie poinformowała podczas rozpoczynającego się Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego IAA 2019 we Frankfurcie, że nowa Zafira Life będzie dostępna jako pierwszy z gamy produktowej model z zespołem napędowym zasilanym ogniwami paliwowymi nowej generacji.

Zobacz też: Opel Zafira Life – nowy minibus następcą Vivaro Kombi

Reklama

Zespół specjalistów z Rüsselsheim został wyznaczony przez Groupe PSA na globalne centrum kompetencji w zakresie pojazdów zasilanych wodorem i ogniwam paliwowymi.

Jednocześnie Michael Lohscheller, szef firmy Opel, poinformował, że do 2024 roku wszystkie samochody spod znaku błyskawicy będą dostępne w wersji elektrycznej.

Dotyczyć to ma na pewno osobowego Combo Life i furgonów Combo Cargo. Ponadto juz wiadomo, że Zafira Life „na prąd” zostanie zaprezentowana w 2021 roku. Michael Lohscheller potwierdził także wcześniejsze informację elektrycznych wersjach Vivaro, które pojawi się na rynku już w 2020 roku.

Co ciekawe, szef Opla nie zająknął się nawet, czy największy z użytkowych modeli także będzie dostępny w wersji elektrycznej. Bo to, że kolejna generacja Movano będzie produkowana w Gliwicach razem z Jumperem i Boxerem już wiadomo.

Źródło zdjęcia: Opel

Podziel się: