Reklama

Jaki kraj taki hot rod – do wzięcia jest dobry projekt na Żuku

Jaki kraj taki hot rod – do wzięcia jest dobry projekt na Żuku

Na olx.pl jest do wzięcia dobry projekt na Żuku A-07. A wisienką na torcie jest widniejący na klapie napis „Jaki kraj taki hot rod”.

„Jaki kraj taki hot rod” – widać, że autor tego projektu ma spory dystans do siebie, ale ja tutaj dalej widzę dobrą bazę do dalszych modyfikacji.

Dawno nie wrzucałem żadnych ciekawostek z ogłoszeń, ale akurat trafił się ciekawy projekt wystawiony do sprzedaży na olx.pl.

Bazą był tutaj Żuk A-07, a więc tak zwany towos, który przerobiony został na pick-upa. Co prawda pozostałości po prawych bocznych drzwiach od przedziału towarowo-osobowego (stąd towos) są widoczne, ale i tak wygląda całość dosyć spójnie. Warto odnotować, że w ramach modyfikacji auto otrzymało m.in. obniżone zawieszenie czy felgi na tzw. szerokiej stali.

Reklama

Mniejsza, można by rzec, że sportowa kierownica, trupia czacha na dźwigni zmiany biegów czy wentylator z lat świetności tego Żuka – takie dodatki robią świetni klimat a typowo polskim akcentem jest piesek z kiwającą głową 😉

Do tego dołożona pordzewiała osłona przeciwsłoneczna nad szybą czołową, zmieniono kierownicę a do tego w Żuku znalazła się maglownica z Forda Transita, a w układzie hamulcowym pojawiły się tarcze z Lublina zamiast fabrycznych bębnów.

Według opisu wynika, że pick-up miał dawać frajdę i zarazem służyć jako reklama warsztatu samochodowego – według mnie super pomysł!

No i na koniec warto wziąć pod uwagę, że hot rod ze słowiańską duszą – bo pod maską dalej benzynowy silnik S-21 – jest sprawny technicznie, ma ważne badanie techniczne i ubezpieczenie OC na rok.

Jak wynika z ogłoszenia, cena za to cacko to 13 999 złotych, ale z anonsu wynika, że jest do Żuka jeszcze nowa, jeszcze nie zamontowana instalacja LPG, co przy tych cenach paliw znacznie umili wizyty na stacjach paliw.

Zatem, jeśli ktoś chciałby nabyć drogą kupna 2-osobowego towosa w wersji pick-up, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć:

Podziel się: