Reklama

Rumuńskie Iveco Daily ważyło prawie 10 ton – interweniowała policja

Rumuńskie Iveco Daily ważyło prawie 10 ton – interweniowała policja

Zatrzymane na DK nr 94 pod Dębicą rumuńskie Iveco Daily ważyło prawie 10 ton – interweniowała policja, bo kierowca i pasażer busa byli agresywni.

Takiej masy nie powstydziłaby się niejedna „solówka”! Zatrzymany w czwartek 4 kwietnia przez podkarpackich inspektorów ITD furgon już z daleka wyglądał na mocno przeciążony.

Zobacz też: Tachografy w busach powyżej 2400 kg DMC – Parlament EU jest na tak

Reklama

Przy pomocy motocykla pilotującego busa na miejsce ważenia  ITD dokonano w miejscowości Parkosz pomiarów rzeczywistej wagi zarejestrowanego na 3,5-tony Iveco Daily.

Okazało się, że na przedniej osi spoczywał ciężar 2900 kg a na drugiej aż 7000 kg.

Zobacz też: Rumuński bus chciał ominąć wagę preselekcyjną – ważył 9400 kg

Co istotne, kierowca i pasażer przewożącego warzywa busa z Rumunii zachowywali się agresywnie w stosunku do kontrolujących inspektorów ITD i nie chcieli wykonywać poleceń.

Dopiero przybyli na miejsce policjanci uspokoili sytuację.

Ostatecznie „krokodyle” nałożyli na kierowcę maksymalny 500-złotowy mandat za przeładowanie a do tego zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na wycieki płynów eksploatacyjnych.

Do tego na miejsce kontroli zawezwano specjalistyczną lawetę, która odholowała dostawcze Iveco na parking strzeżony ze względu na zły stan techniczny oraz znaczne przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej rumuńskiego dostawczaka.

Źródło zdjęć: WITD Rzeszów

Podziel się: