Reklama
stats

Tachograf nie dla minibusów do 9 osób – nawet z DMC ponad 2400 kg

Tachograf nie dla minibusów do 9 osób – nawet z DMC ponad 2400 kg

Parlament Europejski chce tacho dla busów, ale do międzynarodowego transportu rzeczy! Tachograf nie dla minibusów do 9 osób – nawet z DMC ponad 2400 kg.

Przegłosowane przez europarlamentarzystów 10 stycznia oraz 4 kwietnia 2019 roku propozycje do zmiany Rozporządzenia nr 561/2006 wprowadzają m.in. obowiązek rejestrowania czasu jazdy i czasu pracy kierowcy dla samochodów służących do międzynarodowego transportu rzeczy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 2400 kg.

Zobacz też: Tachografy w busach powyżej 2400 kg DMC – Parlament EU jest na tak

Reklama

Oznacza to, że minibusy mieszczące do 9 osób wraz kierowcą nie zostały wzięte pod uwagę przez Parlament Europejski przy propozycjach do tzw. pakietu mobilności.

Nie jest zatem istotne czy DMC Renault Trafic, Opla Vivaro czy Mercedesa Vito – bardzo często używanych przez polskie firmy do przewozu pasażerskich na trasach do Niemiec czy Holandii – przekracza 2,4 tony. Tachograf obejmuje bowiem – jeszcze raz powtórzę – busy do międzynarodowego transportu drogowego rzeczy a nie osób!

I jeszcze jedno: zmiany w Rozporządzeniu 561/2006 wprowadzające tacho do przewożących ładunki busów zostaną skierowane do Rady Unii Europejskiej, a więc nie zostały jeszcze wdrożone. Do tego potrzebna jest akceptacja ze strony Rady Europejskiej.

Źródło zdjęć: dostawczakiem.pl

Podziel się: