Reklama
stats

Rutynowa kontrola kierowcy busa ITD zakończy się w sądzie

Rutynowa kontrola kierowcy busa ITD zakończy się w sądzie

Tym razem rutynowa kontrola wagowa w Wilkowie dla kierowcy busa zakończy się w sądzie. Powodem nie była masa pojazdu.

W poniedziałek 20 maja lubuscy inspektorzy ITD wytypowali na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie do sprawdzenia realnej masy dostawcze Renault Master.

Warto odnotować, że „Krokodyle” nie mieli żadnych zastrzeżeń do furgonu i jego rzeczywistej masy, ale mieli zachowanie kierującego busem było charakterystyczne dla osób znajdujących się pod wpływem środków odurzających.

Reklama

Mężczyzna był ewidentnie pobudzony i mówił chaotycznie a do tego jego źrenice nie reagowały na światło.

Ostatecznie na punkt wagowy w Wilkowie wezwano funkcjonariuszy policji, którzy przeprowadzili za pomocą narkotestu badanie na zawartość środków niedozwolonych.

Test potwierdził przypuszczenia inspektorów a policjanci zatrzymali kierowcę do dalszych czynności – teraz stanie on niebawem przed sądem.

Warto bowiem pamiętać, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub psychotropowego jest przestępstwem – grozi za to kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 3 lat. Do tego sąd obligatoryjnie nakłada w takich wypadkach zakaz prowadzenia pojazdów na minimum rok.

Źródło zdjęcia: WITD Gorzów

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =