Reklama

Kontrola wagowa busa zakończy się dla kierowcy w sądzie

Kontrola wagowa busa zakończy się dla kierowcy w sądzie

Małopolscy inspektorzy prowadzili kontrole wagowe w Kurowie. Dla kierowcy busa spotkanie z „Krokodylami” zakończy się w sądzie.

W czwartek 18 kwietnia małopolscy inspektorzy prowadzili czynności na punkcie w miejscowości Kurów przy drodze krajowej nr 75.

Wśród wytypowanych do sprawdzenia pojazdów był 3,5-tonowy dostawczak, który – jak się okazało – był przeładowany o 1,4 tony.

Reklama

Jednak to nie blisko 5 tony realnej masy pojazdu było największym problemem prowadzącego busa mężczyzny. W prowadzonych czynności inspektor nabrał podejrzeń, że kierowca Iveco Daily może być pijany.

Po badaniu inspektorzy otrzymali wynik 0,18 mg/l w wydychanym powietrzu, co odpowiada 0,36 promila alkoholu we krwi. W związku z przeprowadzaniem dalszych czynności wobec jadącego po spożyciu alkoholu mężczyzny na punkt wagowy wezwano policjantów.

Przypomnę tylko, że za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych, a ponadto sąd orzeka obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło zdjęcia: WITD Kraków

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =