Reklama

Rząd ogłosił przetarg na furgony, minibusy i pick-upy

Rząd ogłosił przetarg na furgony, minibusy i pick-upy

Centrum Obsługi Administracji Rządowej ogłosiło przetarg na zakup 258 nowych aut. W zamówieniu znalazły się też furgony, minibusy, a nawet pick-upy 4×4.

Szacowany koszt zakupu 258 fabrycznie nowych samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych to niebagatelne 23 miliony złotych netto. Zamówione auta trafić mają do jednostek administracji państwowej w tym m.in. do MSWiA, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, czy do kilkunastu urzędów wojewódzkich.

Zobacz też: VW Transporter T6 2.0 TSI – 100 radiowozów dla polskiej policji

Reklama

Wśród zamówionych pojazdów pojawiły się m.in. 5-osobowe kombivany (10 szt.), 9-osobowe minibusy (3 szt.), 3,5-tonowe furgony (10 szt.), a nawet auta typu pick-up z napędem 4×4.

W Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia znaleźć można bardzo szczegółowe warunki, jakie spełniać muszą poszczególne pojazdy.

W przypadku jednego z nich specyfikacja mówi o 5-miejscowym samochodzie osobowo-dostawczym, który musi mieć co najmniej 102-konny silnik Diesla o pojemności od 1 560 ccm, minimum dwie poduszki powietrzne z przodu, a rozstaw osi powinien być większy niż 2 650 milimetrów.

Zobacz też: Test: Citroën Berlingo II Multispace 1.6 HDi 100 KM (wideo, zdjęcia)

Jeszcze ciekawiej wygląda specyfikacja dla jednego z zamawianych pick-upów. Poza co najmniej 180-konnym silnikiem wysokoprężnym (obowiązkowo na łańcuchu rozrządu), zamawiający określił nawet oczekiwania wobec zdolności terenowych pojazdu.

Zobacz też: Test: Nissan Navara dCi 190 – pick-up uniwersalny (wideo, zdjęcia)

O ile jednak minimalny kąt natarcia (25 stopni) oraz prześwit od podłoża (200 milimetrów) nie budzą moich podejrzeń, to konkretny model opon jednego z producentów to chyba już lekka przesada.

A właśnie taki zapis znalazł się tym zamówieniu na 5-miejscowego pick-upa z podwójną kabiną: „felgi stalowe 17 lub 18 calowe z oponami BF Goodrich All Terrain”.

Jeżeli ktoś chciałby w wolnej chwili poczytać sobie Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia to bezpośredni link do tego dokumentu znajduje się TUTAJ.

Zdjęcie poglądowe, źródło: Frank-Cars

Podziel się: