Sprawdzali busy na MOP Sosna: przeładowane i niesprawne

Sprawdzali busy na MOP Sosna: przeładowane i niesprawne

Lubuscy inspektorzy ITD sprawdzali wjeżdżające do Polski busy na MOP Sosna. Wśród nich część była przeładowana i/lub niesprawna technicznie.

W środę 19 kwietnia inspektorzy ITD przeprowadzili akcję ukierunkowaną na wjeżdżające do Polski z Niemiec pojazdy ciężarowe z DMC do 3,5 tony.

Wśród 14 sprawdzonych busów, które poddano kontroli na MOP Sosna tylko 3 były przeciążone a 4 niesprawne. Lubuscy „Krokodyle” zwracają jednak uwagę na jeden przypadek dostawczaka, który miał zaniżoną realną masę własną w porównaniu do wpisu w dowodzie rejestracyjnym.

Reklama

Na 14 sprawdzonych busów 3 były niesprawne a 4 posiadały usterki techniczne.

Inny zatrzymany na powrocie przy „A2-ce” bus posiadał aż 7 poważnych usterek technicznych, które wyłączały go z ruchu: inspektorzy wykryli m.in. nadmierny luz koła kierownicy, niesprawne oświetlenie i zużyte ogumienie. Dodatkowo w dowodzie rejestracyjnym tego pojazdu brakowało adnotacji o zamontowanym haku.

Ostatecznie kierowcy przeładowanych busów zostali ukarani mandatami karnymi a ponadto inspektorzy zatrzymali podczas tej akcji 4 dowody rejestracyjne niesprawnych aut. W przypadku niesprawnych i przeładowanych busów „Krokodyle” zakazali dalszej jazdy.

Źródło zdjęć: WITD Gorzów Wielkopolski

Podziel się: