Nowy oddział ITD pod Nidzicą i nowe etaty dla inspektorów

Nowy oddział ITD pod Nidzicą i nowe etaty dla inspektorów

We wtorek 18 kwietnia uroczyście otwarto nowy oddział ITD pod Nidzicą. Są też nowe etaty dla inspektorów oraz Mobilna Linia Diagnostyczna.

Nowy terenowy oddział podległy Wojewódzkiemu Inspektoratowi Transportu Drogowemu w Olsztynie został zlokalizowany na terenie bazy GDDKiA w okolicach Nidzicy.

Placówka mieści się tuż przy drodze ekspresowej S7 a to pozwoli warmińsko-mazurskim „Krokodylom” – jak podano w oficjalnym komunikacie – „szybciej reagować na nieprawidłowości pojawiające się na drogach, a tym samym poprawić bezpieczeństwo na ważnym szlaku komunikacyjnym”.

Reklama

Podczas oficjalnego otwarcia nowego oddziału terenowego pod Nidzicą zaprezentowana została Mobilna Jednostka Diagnostyczna na podwoziu ciężarowego Iveco Eurocargo, którą dysponuje warmińsko-mazurska ITD.

Mobilna Jednostka Diagnostyczna przekazana została w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego”.

Specjalistyczna zabudowa osadzona na „solówce” to kolejny z docelowo 16 takich pojazdów, które będą lub już kontrolują pojazdy dostawcze, ciężarowe czy autobusy na polskich drogach.

W ramach ciekawostki dodać można, że w WITD Olsztyn – oraz podległych oddziałach – pracuje 30 inspektorów.

Jednak w kwietniu dwóch aplikantów rozpoczęło kurs specjalistyczny w centrum szkoleniowym w Radomiu – po zakończonym z pozytywnym wynikiem egzaminie państwowym już jako pełnoprawni inspektorzy ITD zasilą szeregi warmińsko-mazurskiej jednostki.

Na koniec przypomnę, że projekt „Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego” jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 a jego termin realizacji zaczął się 12 maja 2017 roku i trwać ma do 30 września 2023 roku.

Powyższy projekt obejmie zakup środków trwałych w postaci:

  • 64 zestawów do kontroli tachografów,
  • 74 samochodów typu furgon ze specjalistycznym wyposażeniem,
  • 16 Mobilnych Jednostek Diagnostycznych.

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: