Przeładowane i niesprawne Iveco Daily – 4000 zł kary

Przeładowane i niesprawne Iveco Daily – 4000 zł kary

Mobilna Jednostka Diagnostyczna w akcji: za przeładowanie i usterki w Iveco Daily kierowca ukarany został mandatami w wysokości 4000 zł.

W piątek 5 maja inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału ITD prowadzili działania kontrolne z wykorzystaniem Iveco Eurocargo ze specjalistyczną zabudową służącą do weryfikacji stanu technicznego pojazdów.

Mobilna Jednostka Diagnostyczna, nazywana też czasem przez „Krokodyli” Mobilną Linią Diagnostyczną, umożliwia kontrolę stanu technicznego pojazdów podlegających kontroli ITD, a więc lekkich pojazdów użytkowych, taksówek, autobusów, czy ciężarówek a nawet zespołów pojazdów o DMCZ do 40 ton.

Reklama

Kontrola ujawnia usterki stanu technicznego pojazdu, które „zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz naruszały wymagania ochrony środowiska w stopniu uniemożliwiającym używanie pojazdu w ruchu drogowym„.

Tym razem opolscy inspektorzy wytypowali do sprawdzenia Iveco Daily z DMC do 3,5 tony. Pomiar ważenia wykazał znaczne przeciążenie – rzeczywista masa dostawczaka wynosiła 6900 kg.

Do tego w trakcie przeprowadzonych oględzin okazało się, że skrzyniowy Dajlak ma „zjechaną” aż do drutów tylną wewnętrzną oponę po prawej stronie.

Skrzyniowe Iveco Daily na bliźniakach przykuło uwagę kontrolujących m.in. nadmiernie ugiętymi resorami…

Jednak widoczny gołym okiem kord to nie jedyna usterka stwierdzona w tym Iveco. „Krokodyle” wykryli też wycieki płynu eksploatacyjnego innego niż woda.

Ostatecznie dla kierowcy skrzyniowego Daily spotkanie z opolskimi inspektorami ITD zakończyło się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego auta oraz wystawieniem dwóch mandatów karnych w wysokości 3000 zł (za przekroczenie DMC) oraz 1000 zł (za niedopuszczalny stan techniczny pojazdu).

Ponadto kierowcy wydano zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia stwierdzonych podczas kontroli usterek i zdjęcia z paki nadmiaru ładunku.

Źródło zdjeć: WITD Opole

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Kuzyn

    Sposób na dojenie kasy. Część samochodów na pewno ma jakieś usterki ale żeby połowie zabierać dowód. Niech się rozpędzą i dyńką w swoją mobilną stację wyhamują! Do Szwajcarii niech jadą kontrolować.

Komentarze zamknięte.