Reklama
stats

ITD rośnie w siłę – nowy oddział w Świętokrzyskiem

ITD rośnie w siłę – nowy oddział w Świętokrzyskiem

W piątek 31 marca uroczyście otwarto w Końskich nowy oddział ITD. Będzie więcej inspektorów i kontroli na świętokrzyskich trasach.

Na początek kilka faktów: w terenowych inspektoratach ITD a jest ich 16 w każdym województwie trwały nabory na chętnych chcących wstąpić do tej formacji wyspecjalizowanej m.in. w kontroli krajowego i międzynarodowego a także lokalnego transportu drogowego rzeczy.

Ostatnio, bo w piątek 21 marca uroczyście otwarto nową placówkę podległą WITD Kielce. Po oddziale w Opatowie i Jędrzejowie kolejną siedzibą placówki na terenie województwa świętokrzyskiego zostało Końskie.

Reklama

Podczas uroczystości zaprezentowano Mobilną Jednostkę Diagnostyczną na podwoziu Iveco Eurocargo, którą otrzymali ostatnio świętokrzyscy inspektorzy ITD.

Przy okazji warto dodać, że aktualnie cały personalny skład Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach to 22 zatrudnionych inspektorów wspieranych przez 14 pracowników administracyjnych. WITD Kielce ma do dyspozycji m.in. 12 specjalistycznych samochodów wyposażonych w sprzęt do weryfikacji np. spalin, realnych gabarytów przewożonych ładunków czy nacisków i mas kontrolowanych pojazdów dostawczych czy ciężarowych.

W najbliższych planach jest wzmocnienie kadrowe świętokrzyskiej jednostki m.in poprzez zatrudnienie kolejnych inspektorów a „Krokodyle” z nowego oddziału terenowego w Końskich będą mieć baczenie m.in. na drogi krajowe nr 42 i 74 oraz drogi wojewódzkie nr 728, 746 czy 749.

Przy okazji powstania nowej świętokrzyskiej placówki ITD chciałem przypomnieć, że według raportu Najwyższej Izby Kontroli zatwierdzonego w listopadzie 2020 roku pojawiła się informacja o tym, że większość działań „Krokodyli” prowadzonych jest poza granicami dużych ośrodków miejskich.

Oznacza to w skrócie, że ryzyko spotkania patrolu „zielonych” jest zdecydowanie wyższe na głównych trasach krajowych czy wojewódzkich, niż w centrach większych aglomeracji. A to oznacza, że np. lokalna dystrybucja, jeżeli przemieszcza się w obrębie miasta ma nikłe spotkanie z „Krokodylami”.

Przykłady? Proszę bardzo: kontrolerzy z NIK w raporcie wskazali iż przez 27 miesięcy na terenie Kielc oraz Rzeszowa nie wystawiono ani jednego mandatu za przekroczenie DMC czy nacisków na osie… Chętnych zapoznać się z moim artykułem ze stycznia 2021 zapraszam do podpiętej powyżej publikacji.

Źródło zdjęć: WITD Kielce

Podziel się: