Reklama
stats

„Krokodyl” na motocyklu wyłapywał przeciążone busy – na 10 trafił 8

„Krokodyl” na motocyklu wyłapywał przeciążone busy – na 10 trafił 8

Waga preselekcyjna w oczach! Krokodyl na motocyklu wyłapywał przeciążone busy. Na 10 wytypowanych do sprawdzenia aut aż 8 było rzeczywiście przeładowanych.

W ramach działań prowadzonych 7 i 8 sierpnia przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku wykorzystywano był też służbowy motocykl, którym doprowadzano busy wstępnie zakwalifikowane jak przeciążone do punktu wagowego.

Zobacz też: Gazelą próbował uciekać przed ITD – miał zakaz prowadzenia pojazdów

Reklama

Bez złośliwości mógłbym przyznać, że „Krokodyl” na Kawasaki GTR 1400 musiał być rzeczywiście znawcą tematu „lekkiego transportu” do 3,5 tony, bo z 10 przyprowadzonych przez niego dostawczaków aż 8 było rzeczywiście przeładowanych – ich faktyczna masa wynosiła od 4,1 do 6,6 tony.

W wersji „ze złośliwością” komentarz byłby nieco inny. Po prostu takie są polskie realia, a te dwa zabłąkane busy po prostu wracały już na pusto. Trzeba jednak oddać, że takie kontrole przy użyciu motocykla na pewno utrudniłyby omijanie kontroli, zwłaszcza, jeżeli na kanapie takiej Kawy zasiadłby właśnie taki doświadczony inspektor z wagą preselekcyjną w oczach.

Źródło zdjęcia: WITD Gdańsk

Podziel się: