Reklama
stats

Sprinter na trefnych częściach zatrzymany w Medyce

Sprinter na trefnych częściach zatrzymany w Medyce

Polscy pogranicznicy zatrzymali na przejściu drogowym w Medyce Mercedesa Sprintera złożonego z części pochodzących z nielegalnego źródła.

W poniedziałek 15 maja funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny wykazali się skutecznością w weryfikowaniu legalności pojazdu, którym ktoś chciał opuścić terytorium Polski.

Tym razem na przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 36-letni obywatel Ukrainy, który chciał wyjechać do swojego kraju Mercedesem Sprinterem.

Reklama

Podkarpaccy pogranicznicy poddali auto szczegółowemu sprawdzeniu i na podstawie oznaczeń identyfikacyjnych znajdujących się w minibusie udało się ustalić, że niektóre podzespoły pochodzą z innej „906-tki” skradzionej we Włoszech.

Jak wynika z oficjalnej informacji pogranicznicy zatrzymali samochód o szacunkowej wartości 60 000 zł i będą dalej prowadzić czynności w tej sprawie.

Przy okazji funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej pochwalili się, że od początku 2023 roku ujawnili ponad 30 pojazdów pochodzących z przestępstwa a ich łączna szacunkowa wartość to ponad 2,7 mln zł.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: