Reklama

Mercedes V-klasa 2024 – facelifting i więcej wyświetlaczy

Mercedes V-klasa 2024 – facelifting i więcej wyświetlaczy

Odświeżony Mercedes-Benz V-klasa pojawić się ma w salonach w 2024 roku. Będzie facelifting przedniego pasa i więcej wyświetlaczy w kabinie.

Kilka dni temu Mercedes-Benz pochwalił się grafiką (a może to i zdjęcie?) swojego zmodernizowanego minibusa dla krezusów, czyli V-klasy.

Przede wszystkim zmodernizowano przedni pas auta wraz ze zdecydowanie większym grillem a reflektory będą już matrycowe. Pomniejsze zmiany będą wprowadzone też z tyłu, ale moża się też spodziewać prawdopodobnie i nowych typów obręczy ze stopów lekkich.

Reklama

Sporo zmian znajdzie się jednak we wnętrzu. Zamiast analogowego prędkościomierza i obrotomierza, pojawi się olbrzymi wyświetlacz a wyglądać to będzie jak w najnowszych osobowych Mercedesach.

Poniżej wklejam link do filmu na YouTube, który opublikował szpiegowskie zdjęcia wnętrza V-klasy 2024 (ja zdjęć nie kradnę, więc rzućcie okiem albo kliknijcie w filmik poniżej).

Bardzo możliwe, że klienci będą mogli zamawiać odświeżoną „V-kę” jeszcze pod koniec tego roku a fizycznie u dealerów pojawić się powinna w okolicach II kwartału 2024 roku.

Co prawda ciągle nie ma oficjalnych informacji o ewentualnych zmianach w jednostkach napędowych, ale chyba nie ma się co spodziewać, że Mercedes-Benz będzie inwestował w żmudny i niezwykle kosztowny proces zaprojektowania a potem homologowania nowych spalinowych jednostek wysokoprężnych, więc do dyspozycji klientów będzie dalej silnik Diesla OM654 oraz wariant elektryczny, czyli EQV.

Źródło zdjęcia: Mercedes-Benz

Podziel się: