Reklama

Sprinter w ekstraaa longu – sama skrzynia ma 620 cm długości

Sprinter w ekstraaa longu – sama skrzynia ma 620 cm długości

Czytelnik Bartłomiej podesłał link do anonsu dotyczącego Sprintera w ekstraaa maxi longu Tylko sama skrzynia ma 620 cm długości!

Igła to może nie jest, bo podłokietnik fotela kierowcy zaginął w boju, ale i tak nie jest źle, jak na 8-letniego dostawczaka.

Ostatnio pisałem o „904-ce” z nietypową, bo jednorzędową kabiną bez wycieraczki, którą znalazł mobile.de Czytelnik Łukasz.

Niemal w tym samym czasie napisał do mnie Bartłomiej podsyłając inny link – także prowadzący do serwisu ogłoszeniowego mobile.de – do nowszej już „906-tki” z przedłużonym rozstawem osi i długą skrzynią. Mamy tutaj zatem wersję 313 CDI o mocy 129 KM z pierwszą rejestracją w styczniu 2014 roku i naprawdę nieźle utrzymanym wnętrzem, co w dostawczakach zwłaszcza przeznaczonych do pracy na budowach czy w komunalce nie jest takie oczywiste.

Reklama

W każdym razie przejdźmy do meritum, czyli do przedłużonej ramy z zauważalnie powiększonym tylnym zwisem. Jak wynika z treści anonsu otwarta skrzynia ma aż 620 cm długości a na załączonych zdjęciach widać, że kłonica znajduje się za tylną osią.

Ciekawi mnie ile realnej ładowności ma taka doka w extraaa longu 😉 No bo może nie ma bliźniaków, lecz podwójna kabina czy otwierane boczne burty i solidna przednia ściana zabudowy czy hak z extraaa długą wiązką prądową swoje przecież muszą ważyć.

Jak się tym jeździ po centrum małego miasteczka? Pewnie jest mały problem na zakrętach, bo „ściągnąć” lewym czy prawym krańcem tylnych burt rowerzystę lub przechodnia nie jest trudno.

Tym bardziej musi to być niełatwa sprawa, bo prezentowany Sprinter to doka, czyli auto z podwójną kabiną. Według moich obliczeń łączna długość tej sztuki to około 9,5 metra!

I na koniec tradycyjnie: bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ. Muszę jednak uprzedzić, że oferta nie jest już aktualna – biała „906-tka” w ekstraaa longu najprawdopodobniej znalazła już właściciela, bo anons nie jest aktywny.

Źródło zdjęć: mobile.de

Podziel się: